Ամիրյան 2 հասցեում գտնվող պատմական հուշարձան-շենքի տարածքում կառուցվել է Հոլիդեյ Ինն հյուրանոցը։ ''InterContinental Hotels Group'' ընկերության դուստր ընկերություն հանդիսացող Հոլիդեյ Իննը բրիտանական հյուրանոցային ցանց է։ Այն հանդիսանում է աշխարհի խոշորագույն հյուրանոցային ցանցերից մեկը և ունի 1173 գործող հյուրանոց աշխարհի ավելի քան 90 երկրում։ Հյուրանոցային ցանցի կենտրոնական գրասենյակը գտնվում է Բաքինգհեմշիր դքսության Դենխեյմ համայնքում։
Հոլիդեյ Իննը զբոսաշրջային աշխարհում մեծ ճանաչում ունեցող հյուրանոցային ցանց է։ Հայաստանյան Հոլիդեյ Ինն հյուրանոցն էլ նախագծվել է այնպես, որ այլ երկրներում այս ցանցի ծառայություններից օգտվող հյուրերը հենց մուտքից հասկանան, որ իրենք արդեն ծանոթ միջավայրում են։ Երևանյան Հոլիդեյ Իննը 4 աստղանի հյուրանոց է, որը զբաղեցնում է ընդհանուր 23700 քմ մակերես։ Հյուրանոցային համալիրն ունի 7 վերգետնյա և 3 ստորգետնյա հարկեր։ Հյուրանոցն ունի բար, ռեստորան, տարբեր ֆորմատների նիստերի դահլիճներ, ֆիթնես և սպա կենտրոն, մարզադահլիճներ և մեծ լողավազան։ Հյուրանոցն ունի երկու մուտք, մեկը՝ Ամիրյան փողոցից, մյուսը՝ ներքին բակից։ Ներքին բակում բացվել է նաև Ջիվան ռեստորանը։
Հյուրանոցի համարների ու միջանցքների ինտերիերի դիզայնն իրականացրել է հյուրանոցային համալիրի ճարտարապետ Իսահակ Ներսիսյանի ղեկավարած "NST ARCHITECTURE STUDIO" ճարտարապետական ընկերությունը։ Իսկ հյուրանոցի հասարակական տարածքների, նիստերի դահլիճների և մարզասրահի դիզայնը մշակել է ռուսական ''AD project'' ընկերությունը, որն ունի Հոլիդեյ Իննի հետ աշխատելու փորձ։
Մավ-Շին և Սպիտակ Տնակ շինարարական ընկերությունների հետ համագործակցության արդյունքում հյուրանոցային համալիրի բոլոր համարների, ինչպես նաև հյուրանոցի ռեստորանի, բարի և մյուս բոլոր տարածքների ինտերիերի ձևավորումն իրականացվել է Կերամա Մարացցի ընկերության էկոլոգիապես մաքուր, յուրօրինակ և ինքնատիպ տեսականու կիրառմամբ։ Հյուրանոցի ինտերիերում օգտագործվել են Կերամա Մարացցիի կերամիկական սալիկների և կերամոգրանիտի ''Про Стоун'', ''Амальфи'', ''Дайсен'', ''Калейдоскоп'', ''Имбирь'', ''Гренель'', ''Фрегат'', ''Роверелла'', ''Про Фьюче'', ''Монте Тиберио'', ''Сальветти'' և մի շարք այլ հավաքածուներ, ինչպես նաև ընկերության կողմից ներկայացվող սանիտարական կերամիկան։
Հյուրանոցի ինտերիերում օգտագործված կերամոգրանիտե սալիկների ''Про Стоун'' հավաքածուն տեխնիկական կերամոգրանիտ է, որը համաշխարհային կերամիկական արդյունաբերության մեջ նորույթ է և չափազանց նման է բնական քարին։ Ամբողջովին մակերեսի գույնով ներկված կերամոգրանիտը արտադրված է ''Dry Digital'' ժամանակակից տեխնոլոգիայով։ Այդ եղանակով արտադրվող կերամոգրանիտե սալիկներն ունեն բարձր դիմադրողականություն խորը քայքայման հանդեպ և հակասայթաքման բարձր աստիճան։ Պրոֆեսիոնալ նյութ պրոֆեսիոնալ լուծումների համար։
Իսկ բետոնի ֆակտուրայով կերամոգրանիտե սալիկների ''Про Фьюче'' հավաքածուն ժամանակակից ինտերիերների ձևավորման համար օգտագործվող նյութերի շարքում իր հաստատուն տեղն է զբաղեցնում։ Այն դիմացկուն է խորը քայքայման հանդեպ և հարման է հասարակական տարածքներում օգտագործման համար։
Կերամոգրանիտե սալիկների ''Монте Тиберио'' հավաքածուն արտացոլում է սպիտակ մարմարի ողջ գեղեցկությունը։ Շնորհիվ նորարարական տեխնոլոգիայի, իդեալական կերպով հնարավոր է եղել վերարտադրել բնական մարմարի պատկերը սալիկի վրա։ Այս հավաքածուն հիանալի լուծում է ցանկացած ինտերիերի համար և Հոլիդեյ Ինն հյուրանոցի ինտերիերին յուրահատուկ հմայք է հաղորդում։
Զբոսաշրջային աշխարհում մեծ ճանաչում վայելող Հոլիդեյ Ինն հյուրանոցն այժմ ունի նաև երևանյան մասնաճյուղ, որի ինտերիերի դիզայնը յուրահատուկ և ինքնատիպ է շնորհիվ Կերամա Մարացցիի ամենանորաձև ու չկրկնվող տեսականու։

Holiday Inn hotel was built on the territory of the historical monument-building located at Amiryan Street 2. Holiday Inn is a British hotel chain and is a subsidiary of the company ''InterContinental Hotels Group''. It has grown to be one of the world's largest hotel chains with 1173 active hotels in more than 90 countries around the world. The hotel chain's headquarters are in Denham, Buckinghamshire.
Holiday Inn is a well-known hotel chain in tourism world. Armenian Holiday Inn is designed so that guests familiar with the services of this chain will understand right from the entrance that they are already in a familiar environment. Holiday Inn Yerevan is a 4-star hotel, which occupies a total area of 23,700 square meters. The hotel complex has 7 aboveground և 3 underground floors. The hotel has a bar, restaurant, meeting rooms of different formats, fitness and spa center, gyms, large swimming pool. The hotel has two entrances, one from Amiryan Street, the other from the inner yard. In the inner yard Jivan restaurant was opened.
The interior design of the hotel's rooms and corridors was carried out by "NST ARCHITECTURE STUDIO" architectural company headed by the architect of the hotel complex Isahak Nersisyan. The design of the hotel's public areas, conference halls and gym was developed by the Russian "AD project" company, which has experience of working with Holiday Inn.
As a result of cooperation with construction companies ''Mav Shin'' and ''White House'', the interior design of all rooms, as well as the interior of the restaurant, bar and all the other areas of the hotel complex was carried out using the ecologically clean, unique and original assortment of Kerama Marazzi. In the interior of the hotel ''Pro Stone'', ''Amalfi'', ''Daisen'', ''Kaleidoscope'', ''Ginger'', ''Grenelle'', ''Frigate'', ''Roverella'', ''Pro Future'', ''Monte Tiberio'', ''Salvetti'' and other collections of ceramic tiles and porcelain tile as well as the sanitary ware of Kerama Marazzi were used.
The collection of porcelain tile ''Pro Stone'' used in the interior of the hotel, is a technical porcelain tile, a new word in the global ceramic production, which is almost identical to natural stone. Body-dyed with the surface color, manufactured with utilization of ''Dry Digital'' technology, such porcelain tile will be resistant to abrasive wear and possess excellent anti-slip properties. Professional material for professional solutions.
The collection of porcelain tiles ''Pro Future'' on the concrete aesthetics, deeply entrenched among essential finishing materials for modern interiors. The product is resistant to abrasion and is suitable for use in public spaces.
The collection of porcelain tiles ''Monte Tiberio'' reflects all the beauty of white marble. Thanks to innovative technology, it was possible to perfectly reproduce the image of natural marble on the tile. This collection is a great solution for any interior and gives a unique charm to the interior of the hotel Holiday Inn.
''Holiday Inn'', a well-known hotel in tourism world, now has a Yerevan branch, the interior design of which is unique and original thanks to the most fashionable and unique assortment of Kerama Marazzi.